Skip to content Skip to footer

Szkoła wina

Wino jest tylko dla snobów i koneserów? Bzdura! Tak naprawdę w winie chodzi o przyjemność. A będzie ona większa, jeśli nauczysz się poruszać swobodnie w świecie wina i rozpoznawać jego podstawowe rodzaje.

Jak degustować wino? Czym kierować się przy zakupie? Jak rozpoznać smak wina jeszcze przed otwarciem butelki? Co to są siarczyny? Czy ciężar butelki świadczy o jakości? Czy kieliszki są ważne? Czym się różnią wina włoskie od francuskich, europejskie od tych z Nowego Świata? Jak dobierać wino do jedzenia? 

Na te wszystkie pytania odpowiada Szkoła Wina Fermentu. Redaktorzy portalu, doświadczeni degustatorzy i edukatorzy wprowadzą Was w świat wina i nauczą jak podchodzić do niego ze swobodą i znawstwem. Wiedza o winie bez ściemy! Żadnego oceniania przejrzystości wina pod kątem 45° na białym tle – zamiast tego praktycznie, kompetentnie i na luzie. 

Obecnie prowadzimy regularne kursy na 4 poziomach zaawansowania (L1, L2, L3, L4). Na zamówienie organizujemy również kursy na dowolny temat, a także wyjazdy enoturystyczne do regionów winiarskich.

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.

Wchodząc na stronę akceptujesz naszą Politykę prywatności.