Skip to content Skip to footer

„Polskie Korki: Konkurs graficzny”. Kliknij i wybierz etykietę roku 2024!

fot. materiały prasowe organizatora

W sobotę 8 czerwca podczas konkursu Polskie Korki w poznańskim SPOT. profesjonalne jury nagrodzi trzy najlepsze etykiety polskich win. Równolegle odbędzie się także konkurs publiczności. Jeśli chcecie wskazać etykietę, która zrobiła na was największe wrażenie, koniecznie zagłosujcie do 7 czerwca i wskażcie własnego faworyta.
Maciej Nowicki

Premierowa edycja konkursu Oko na wino odbyła się w 2021 roku. Rywalizacja powróciła rok temu, a głosowanie zostało oddane zarówno w ręce profesjonalnego jury, jak i szerokiej publiczności. Nie inaczej będzie i w tym roku, z tą różnicą, że wydarzenie przyjęło nazwę Polskie Korki: konkurs graficzny.

Zanim przystąpicie do głosowania, warto przypomnieć podstawowe założenia konkursu. Polskie Korki: konkurs graficzny to rywalizacja grafików, pracowni graficznych i agencji reklamowych, zajmujących się opracowaniem identyfikacji wizualnych dla polskich winnic. W nowej odsłonie konkurs stał się wydarzeniem nagradzającym najlepsze pomysły i realizacje graficzne w polskim winiarstwie.

Wybór najlepszych etykiet (ale i kompletnych identyfikacji wizualnych) odbywa się w procedurze dwuetapowej. W pierwszym etapie każdy z członków jury ocenił wszystkie nadesłane projekty – w sumie kilkadziesiąt. Do kolejnego etapu przeszło sześć etykiet z najwyższą sumą punktów.

Na tym poziomie członkowie jury (w tym roku pod przewodnictwem Jacka Sztejnerta, badacza jakościowego, senior partnera w firmie badawczej Mind & Roses) zbiorą się na wspólnej dyskusji, w wyniku której wyłonią najlepsze polskie realizacje. Przyznane zostaną trzy nagrody, czyli Złoty, Srebrny i Brązowy Korek.

Zerknijcie poniżej, a zobaczycie te same etykiety – całą szóstkę – które podlegają ocenie profesjonalnego jury.

Przyjrzyjcie się im uważnie i wskażcie swojego faworyta! Link do głosowania online znajduje się na dole tekstu, a swój głos możecie oddać do piątku 7 czerwca. Po podliczeniu wszystkich głosów okaże się, która z etykiet otrzyma nagrodę publiczności – podobnie, jak w przypadku nagrody od jury profesjonalnego, będzie to Złoty, Srebrny lub Brązowy Korek. Wyniki obu głosowań ogłoszone zostaną w czasie konkursu winiarskiego Polskie Korki, który odbędzie się w poznańskim SPOT. już w najbliższą sobotę, czyli 8 czerwca 2024 roku.

Łukasz Rajchel / Chili Studio / Winnica Vae Soli
Anna Lubińska / Winnica Saint Vincent
Magdalena Pankiewicz, Bożydar Kaniewski / Winnica Saint Vincent
Adrian Chytry / Foxtrot Studio / Winnica Niemczańska
Jacek Rękas / Winnica Silesian
Luks Piekut / Luksemburk / Winnica Turnau

Chcesz zagłosować? Kliknij tu! Po podaniu maila przejdź do pól głosowania na dole strony.

Głosy można oddawać do piątku, 7 czerwca 2024 roku.

Organizatorem konkursu graficznego jest SPOT., Patronem Merytorycznym jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Skład jury: Jacek Sztajnert (przewodniczący) oraz: Maria Czardobyn, Zuzanna Rawa, Marta Konarzewska, Patrycja Krauze, Paweł Frej, Jakub Haremza, Piotr Olszewski.

Czy masz ukończone 18 lat?

Ta strona przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.

Wchodząc na stronę akceptujesz naszą Politykę prywatności.