Opis
W Fermencie przedstawiamy też mniej znaną twarz Toskanii: nadmorskie apelacje Bolgheri, Val di Cornia i Suvereto, nieco zapomniane San Gimignano, w którym dokonuje się jakościowa – a jakże – zmiana, gdy idzie o miejscową vernaccię; piszemy wreszcie o finalizacji projektu mapy geologicznej Chianti Classico oraz o godnym najwyższej uwagi Carmignano.
Nowy Ferment to także fascynujące rozmowy: z Dirkiem i Danielem Niepoortami z Porto, Eduardo Chadwickiem z Chile, amerykańskim sommelierem André Mackiem, specjalistką od Ameryki Południowej Amandą Barnes. Rozmawiamy z twórcą czołowej bułgarskiej winiarni Katarzyna, Polakiem, Krzysztofem Trylińskim, rodzimymi winiarzami młodego i jeszcze młodszego pokolenia Beatą Jantoń, Jackiem Turnauem i Mateuszem Grocholskim. Nie unikamy trudnych tematów w wywiadzie na temat uzależnień z Ewą Woydyłło-Osiatyńską.
Reportaże Fermentu zabiorą was na zbocza Etny, do Margaret River i Południowej Afryki, na pogranicze włosko-chorwacko-słoweńskie i do samej Słowenii. Przeczytacie o czerwonej rewolucji w Austrii i proekologicznych eksperymentach w Niemczech. Będzie o kuchni skandynawskiej i połączeniach winno-kulinarnych na zimowe miesiące. Poznacie osobiste wybory winiarskie naszych redaktorów.
Nie zabraknie, oczywiście, wielu tematów związanych z polskim winem.
Piszą dla nas Oz Clarke, Marek Bieńczyk, Tadeusz Pióro, Sławomir Chrzczonowicz, Kuba Janicki, Maciej Świetlik, Małgorzata Partyka, Sebastian Bazylak oraz wasz ulubiony zespół redakcyjny: Bońkowski, Nowicki, Prange-Barczyński, Rybak i Wrońska.
Nowy Ferment to grubo ponad 300 stron i dziesiątki artykułów. Lektury wystarczy na wiele miesięcy!